Stvořitel

Krátká povídka, spíš atmosférická hříčka na několik stran, mě v roce 1999 poprvé vynesla do čela soutěží. Byla to má celkově asi šestá povídka a měla osm stránek.
Do té doby, jsem se snažil psát klasickou fantasy – napodoboval jsem Sapkowského, když jsem zrovna četl Sapkowského. Napodoboval jsem Tolkiena, když jsem právě dočetl Tolkiena. Pak jsem měl jednou večer zatraceně morbidní náladu. Dostal jsem hroznou chuť psát o kostech. O hromadě kostí. O obrovské hromadě kostí poskládaných tím nejbizarnějším způsobem. Za dva dny jsem měl dopsáno.
Jako neználek jsem obeslal dílko do tří soutěží. Výsledek? Druhé místo v prvním ročníku O železnou rukavici lorda Trollslayera (první obsadil Vladimír Šlechta) a pasování na Rytíře fantasy v soutěži O nejlepší fantasy. To za těch pár hodin stálo, ne? :)

Povídka vyšla ve sborníku Drakobijci I.

Ukázka

Černá hlína vůkol tlumila kroky. Zahrada pod skalním převisem byla ponurá a temná, přesto v ní nevládla úplná tma. Bledé světlo měsíce se odráželo od desítek malých přízračných květin; stonky vyrobené z jemných kůstek ptáčat i jiných mláďat, okvětní lístky z krovek brouků zlatohlávků, jiné z motýlích křídel a další v jemně ladících odstínech šedé a hnědé – z křídel nočních můr a průsvitných netopýřích blan. Úzké cestičky sypané bělavým práškem, malé kamenné altánky obklopené soustřednými kruhy plotů ze zaostřených klacíků a vidliček klíčních kostí malých hlodavců. Strýček své břemeno něžně uložil doprostřed jednoho takového kruhu. Kolem mrtvého zvířátka do země zabodal několik zaostřených smrkových větví. Celé místo jakoby pulzovalo nádechem tajemství, stíny ožívaly. Strýček se otočil: “Dobrou noc”.

Recenze

PřílohaVelikost
recenze Fantasy Planet 06_2001.pdf39.65 KB
tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.
(c) Pavel Renčín 2007