Zlín

Zlín je vládcem východu země. On vládne městům Valašska i pohraničního území mezi nimi, Hanou a Slováckem.

Kdysi měl prostou podobu bohatého měšťana, který nosil odznak města. To bylo, ale již dávno, předtím, než spojil okolní města a než vytvořil sen o Velkém Zlínu. Stále vypadá jako normální člověk, ovšem dnes jako mladík, asi dvacetiletý, v na míru ušitém elegantním smokingu a černými brýlemi na očích.

Je to však jen slupka. Zlín má srdce Valacha, ale z oceli a skla moderních staveb. Jeho kosti jsou z betonu a svaly z cihel, stejně, jako stavby postavené Tomášem Baťou. Jeho vlasy jsou stromy ze zlínských parků a mění se spou s nimi. V jeho očích se zrcadlí pohled na noční město z vrcholu "Jednadvacítky" - Baťova mrakodrapu a jeho nejoblíbenějšího místa.

Zlín je mladý a starý zároveň. Pamatuje třicetiletou válku, i vše co přišlo po ní, ale jeho moc je tu jen sto let. Nikdy neměl mnoho Občanů, jejich místo zaujala Zlínova Družina - Města, která se stala jeho součástí a která mu dobrovolně sloužila a pomáhala Občanům valašských měst, zvaných Portáši, kteří s valaškami místo mečů střežili naše hranice po staletí.

Časy se však mění a Zlín ztratil svou moc. Jeho Družina se od něj odvrátila a lidé v něj přestali věřit. Jeho Občané jsou dnes pryč. Zlín, který před staletím zavrhl nadpřirozené bytosti byl donucen vrátit se do svých starý síní pod městem a dnes se snaží svou sílu přebudovat. Vzal do svých služeb zpět rytíře Miloše i Aloise Vratiše, tajemného poustevníka z údolí Dřevnice, kterého lidé kdysi vyhnali a který žije v lesích jako zvíře. Jeho spojencem se stal Kudlov a jeho rytíři, střežící v podzemním hradě obrovský poklad i kudlovského draka. Obnovil i podzemní chodby táhnoucí se pod celým jeho městem.

Ostatní Města možná nemají Zlín ráda, možná mají, to ať si rozhodne každý sám, ale žádné se na něj neodváží zaútočit. Řada z nich si totiž stále ještě pamatuje dobu, kdy východní hranice byly otevřené, dobu kdy na Moravu vtrhli Mongolové, Maďaři a řada dalších.

Pro ty, kdo jej nenávidí, je Zlín menším zlem, než návrat těchto dob

PS: Doufám, že Rada Měst tímto nekončí, ale že i další Města naší země se přihlásí o své uznání v ní

Komentáře

První komentář bude můj

Vítám Zlín v Radě měst. Má opravdu zajímavou historii, líbí se mi, jak v historii prochází proměnami a jeho slávu i pády odráží občané. Za dobrou zmínku považuji i strážení hranic a samozřejmě Tomáše Baťu, to všechno jsou věci, které se v popisu měly objevit. Je skoro škoda, že Věk nenávisti je již dopsán, jinak by se v něm Zlín v podobném podání určitě objevil. Vykračoval by si v "baťovských" lakýrkách, opíral by se o hůlku, která by však byla nebezpečně nabroušenou valaškou... :-)

Díky a zdravím všechny

Díky za přivítání.

Je velká škoda, nejen to že Městské války už jsou kompletní, ale i to, že jsem se sem vůbec dostal až teď. Když čtu Labyrint, napadá mě totiž opravdu SPOUSTA myšlenek a připomínek k příběhu.

Taky mě fascinuje projekt Metalové opery, k té ale nepřidám nic, neboť mi zcela chybí básnické střevo i hudební sluch.

Možná o mě tady ještě uslyšíte. Docela rád bych tu zveřejnil své povídky, jen nevím jestli se sem hodí. Celý web je laděný do hávu temné fantasy a moje optimistická science fiction by se tu vyjímala jako robotická pěst na trollí oko :-)

tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 3 hosté.
(c) Pavel Renčín 2007